Katarakt

FEMTOLAZER LAZER KATARAKT AMELİYATI BAŞLAMIŞTIR. SON TEKNOLOJİ FEMTOSANİYE LAZERLE KATARAKT AMELİYATI ŞİMDİ DAHA GÜVENLİ! RANDEVU İÇİN HEMEN ARAYIN 05323766498

Göz merceğinin saydamlığını kaybetmesi olan kataraktın en sık nedeni yaşlılıksa da yeni doğan dahil her yaşta ortaya çıkabilir. Ayrıca başka hastalıklara, ilaçlara,yaralanmalara bağlı katarakt oluşabilir.  Prof.Dr.Mahmut Kaşkaloğlu  katarakt ve tedavisi için her türlü gelişmeyi yakından takip etmekte, bu konuda öncülük yapmakta  ve ülkemizde ve birçok ülkede katarakt ameliyatı konusunda konferans ve seminerler vermektedir.

Katarakt yavaş gelişen görme kaybına neden olduğundan görme kaybı aniden veya çok kısa sürede oluşursa katarakt dışında bir neden araştırılmalıdır. Ayrıca kataraktın sık görüldüğü yaşlarda sarı nokta hastalığı ve glokom olasılığı da arttığından katarakt ameliyatı yapılmadan altta yatan başka bir neden olup olmadığının araştırılması gereklidir. Göz dibi görülüyorsa OCT tetkiki, gözdibi görülmüyorsa ultrason tetkiki ön koşuldur.

Katarakt ameliyatı sırasında göziçine yerleştirilen mercek sayesinde kataraktla birlikte miyop,hipermetrop ve astigmat gibi göz bozukluklarını da düzeltmek mümkündür. Ameliyattan önce IOLMASTER veya ultrasonik olarak yapılan ölçümler sayesinde merceğin numarası hassa olarak saptanır. Kornea topografisiyle astigmat ölçülür ve uygun mercek seçilir. Katarakt ameliyatı sırasında yakın uzak mercek yerleştirilirse hem yakını hem de uzağı gözlüksüz görmek mümkündür. Prof.Dr.Mahmut  Kaşkaloğlu sadece en iyi olarak bilinen mercekleri kullanmakta ve hastalarına en iyisini tercih etmelerini tavsiye etmektedir. Çünkü katarakt ameliyatı bir kere yapılır ve mercekler göziçinde hayat boyu kalır.Hastalarımıza bu konuda önerilerimize uymalarını tavsiye ediyoruz.Katarakt ameliyatı kararı verdiğinizde, en önemli seçim hangi doktora ameliyat olacağınızdır. Çünkü hangi cihaz, hangi alet kullanılırsa kullanılsın ameliyat tecrübeli bir doktorun elleriyle yapılır. Bizim yıllar içinde edindiğimiz tecrübe ve sahip olduğumuz  en son teknoloji cihazlar sayesinde size en iyi katarakt ameliyatı için Kaşkaloğlu Göz Hastanesinde optimal bir ortam oluşmuştur.

İzmir Kaşkaloğlu Göz hastanesi web sitesinde ( www.kaskaloglu.com ) katarakt nedir, katarakt belirtileri nelerdir,katarakt ameliyatı ile ilgili sorulara cevap bulacaksınız.

Print Friendly, PDF & Email