Yakın Görme Bozukluğu için hangi tür ameliyatlar yapılmaktadır?

0
290

Lasik ameliyatıyla MonovizyonPresbiyopi – Yakın Görme Bozukluğu olanların bir gözleri hafif miyop duruma getirildiğinde yakın gözlüğü ihtiyacı asgariye indirilebilir. Bu yöntem en güvenli ve denenmiş yöntemdir. Kaşkaloğlu Hastanesinde 40 yaş üstünde ameliyat olanlara bu teknik önerilmekte ve ameliyat olanlar çok memnun kalmaktadırlar. Düşük numaralı hipermetroplarda tercih edilmektedir.

Multifokal göziçi mercek: Zaten katarakt ameliyatı olacak hastalara multifokal mercek takıldığında yakın gözlüğü kullanımı asgariye indirilebilir. Denenmiş yöntemdir. Özellikle yüksek hipermetrop olanlar multifokal yani yakın uzak mercek ameliyatından çok fayda görürler.

CK:  Radyofrekans dalgalarıyla kornea modifiye edilerek yakın görme sağlanabilir. Bu yöntem şimdilik tavsiye edilmemektedir.

Presbylasik : LASIK ameliyatıyla kornea modifiye edilerek yakın görme sağlanabilir. Geri dönüşü olmayan bir teknik olduğundan herkes için uygun değildir.

Intracor: Femtosecond laser Technolas Femtech ile kornea tabakaları arasında uygulama yapılır. Şimdilik sınırlı uygulamaları vardır, herkes için uygun değildir. Pek tavsiye edilmemektedir.

PresbyLens: Kornea tabakaları arasına lazerle açıklık yapılır ve çok ince bir halka yerleştirilir. Klinik çalışmaları yapılmaktadır. Henüz onay almamış bir tedavidir.

KAMRA INLAYFemtolazer ile kornea tabakaları arasına çok ince bir yuvarlak KAMRA INLAY yerleştirilir. 45-65 yaş arasında uygulanır. Yeni bir metottur. Uygulama sonucunda kişi günlük hayatta yakın gözlük ihtiyacı duymaz. Ancak İşi yakınla olan profesyonel kişiler için uygun değildir. Hastanemize başvurarak KAMRA INLAY sizin için uygun mudur öğrenebilirsiniz.

Print Friendly, PDF & Email

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here